Evlerinizde siyah mobilyalar nasıl dekore edilir?

Yaşam alanınızda siyah mobilyaya yer vermek istiyor fakat eğer bunu en iyi şekilde nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, siyah mobilyalarınız için dekorasyon önerileri içeren bu yazı tam size göre... Siyah mobilya kullanarak evlerinizi daha zarif ve şık hale getirebilirsiniz.

Evlerinizde siyah mobilyalar nasıl dekore edilir?

Siyah mobilya kullanarak yaşam alanlarını zarif ve şık bir hale getirebilirsiniz. Özellikle salonlarda siyah mobilya kullanmak zor bir tercih olabilir. Ancak doğru dekorasyon fikirleri ile siyahın zarafetini kullanabilirsiniz. Salondan, yatak odasına, antreden, mutfağa... Evlerinizin dört bir yanında rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu dekorasyon önerilerine mutlaka göz atın.

Birçok insan, ev dekorasyonunu yaparken renklerin anlamlarına göre tercih yaparlar. Siyah renk de bu kapsamda en çok tercih edilenidir. Asillik kavramından bahsedilince akla ilk gelen renklerden biri olan siyah, ev dekorasyonu için düşünüldüğünde her alana yakışan bir kaliteye sahip. Birçok kişi asil dursa dahi siyah rengin, ev içerisinde koyu ve karanlık bir hava katacağı yanılgısına düşebiliyor. Ancak doğru bir dekorasyon yapıldığı taktirde, bu yanılgı da ortadan kalkacaktır.

Duvar rengi seçimi oldukça önemli

Oturma düzeninde siyah mobilya tercih ettiğiniz zaman, diğer mobilyaların yanı sıra duvar rengi seçimi de son derece önemlidir. Siyah mobilyalar için parlak ve yumuşak renkleri kullanabilirsiniz.

Modern bir salon istiyorsanız...

Eğer modern bir salon elde etmek isterseniz duvarın bir kanadını mat siyah renge boyayabilirsiniz. Siyah mobilyalar için parlak floresan renkler kullanarak da modern bir stil yakalayabilirsiniz. Örneğin turuncu ve sarı, siyah mobilyalar ile birlikte kullandığınızda ön plana çıkacaktır. Ayrıca beyaz ve kırmızı renklerle bir zıtlık yaratmanız da mümkün.

Aydınlık hissi vermek için...

Siyah mobilya asilliğin yanında kullandığınız alana zarif ve şık bir görüntü sunar. Buna aynı zamanda aydınlık his özelliğini de ekleyebilirsiniz. Bunun için salt siyah değil açık renklerin de olduğu bir siyah renk dekorasyonu tercih edin. Açık renkler, bulunduğunuz ortama aydınlık hissi getirecektir. Odalarınızda kullandığınız mobilyalarınızda siyah renk dekorasyonu tercih ederseniz, duvar renginde, aksesuarlarda ve halı vb. dekorasyonlarda parlak ve açık tonlar tercih edin.

Renkli yastıklar kullanın

Oturma grubunda renkli yastıklar kullanarak siyah rengi kırarak sofistike bir görüntü elde edebilirsiniz. Kullandığınız ev tekstilleriyle birlikte aydınlatma ve aksesuarlarda gümüş ve altın renklerinin açık tonları siyah mobilyalarınızda harika duracaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER