PUBG'de hileler engellenebilir mi?

Bildiğiniz gibi online dünya, birkaç büyük oyunun başlamasıyla birlikte battle royale çılgınlığına döndü. Biri Fortnite diğeri ise PlayerUnknown's Battlegrounds veya bilinen adıyla PUBG. Konumuz PUBG Mobile hileleri.... Bluehole ve PUBG Corp. adımlar atsa da özellikle Asya bölgesindeki oyuncular sıklıkla hileye başvuruyor.

PUBG'de hileler engellenebilir mi?

PUBG'de hiçbir zaman için hile olmadı diyemem, zira oynadığım her dönemde hile olduğunu biliyorum. Ancak Bluehole ve sonradan da PUBG Corp. bu konuda hep büyük adımlar attı ve bu sorunlara anında yanıt verdi. Böylece hile ve hurda hiçbir zaman büyük bir probleme dönüşmedi. Ancak bir süredir bu sıkıntının önü alınamıyor sevgili Oyungezerler. Özellikle Çin bölgesindeki oyuncular diğer tüm bölge sunucularında hilelerle cirit atıyorlar.

Yakın dönemde hileciye karşı oynadığımı ilk fark edişim fantastik bir şekilde oldu. Çöl haritasında bir düşman köprüden aşağı atlarken Kar 98 ile beni kafadan vurdu ve ben de tabii ki helal olsun demekten başka bir şey yapamadım. Bu arkadaş yere çarpınca tabii ki düştü ancak onun takım arkadaşı da köprüden atlayıp SCAR ile benim diğer iki takım arkadaşımı havada kafadan vurunca bir aydınlanma geldi tabii ki. Ölüm kamerasını açıp izledikçe sürekli olarak aynı hile türüne kurban gitmeye başladığımızı gördük zaten. 4v1 kaldığımız rakibimiz crossbow ile bizi ağaçların içinden tane tane öldürmeyi başarmıştı mesela. 

Mevcut hileler arasında bir sürü fantastik şey var ne yazık ki. Takım arkadaşını anında ayağa kaldırma, takım arkadaşını uzaktan ayağa kaldırma,nesneleri delip geçen mermiler (yani ağaç, ev, duvar vb. mermi durdurmuyor) ve daha bir sürü oyun keyfinizi kaçıracak detaylar var. Peki ben durduk yere mi sitem ediyorum? Bir sebebi var tabii ki sevgili okurlar.

Battleye ve PUBG'nin yaptığı ortak açıklamaya göre bu hile üzerinde büyük çalışmalar varmış ve durdurmak için ellerinden geleni yapıyorlarmış. Bu süreç içerisinde de oyunculardan ölüm kamerasını izleyip bol bol hileci raporlamalarını talep ediyorlar. Zira hileciler en hızlı bu şekilde banlanabilirmiş. Aynı oyunculara birden fazla denk geldiğimi ve her oyunda da hile yaptıklarını düşünürsek raporlamamın 24 saat içerisinde fark yaratmadığını söyleyebilirim. Bununla birlikte hesapları 3 gün sonra kontrol ettiğimde hepsi de VAC ban yemişti. Battleye banıyla VAC ban paralel yasaklamalar değiller aslında, ancak bir oyuncu iki uygulamadan da paralel olarak yasaklama alabiliyor neticede.

Umarım bu hile sıkıntısı en kısa sürede çözülür.

Kaynak: Oyungezer

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER