Uygun fiyatlı iPhone üretilecek mi? Ne zaman piyasaya çıkacak?

iPhone 11 satışlarının Apple’ı hayal kırıklığına uğratabileceğine dair yayınlanan raporun ardından, şirketin hisse değerlerinde de yüzde ikinin üstünde düşüş gerçekleşmişti. Şirket uygun fiyatlı telefon boşluğunu dolduracak bir model üzerinde çalışıyor iddiaları var.

Uygun fiyatlı iPhone üretilecek mi? Ne zaman piyasaya çıkacak?

Daha önceden birkaç önemli kaynağın aktardığı gibi, JP Morgan analistleri de 2020 yılında dört farklı iPhone modelinin tanıtılmasını bekliyor. 5,4 inç, 6.1 inç, 6.7 inç boyutlarında olacak olan üç model, 5G bağlantısı ile birlikte arka kamerada üç boyutlu gelişmiş algılama teknolojilerini üzerinde barındıracak. Bu noktada en az iki modelde AR / VR desteğinin bulunması ve aktif olarak kullanılması bekleniyor.

Özellikle 5G bağlantısının iPhone’lara gelmesiyle birlikte, şirketin telefon satışlarında artış yaşamasına kesin gözüyle bakılıyor. Bununla birlikte dördüncü iPhone hakkında yorum yapan analistler, modelin iPhone 8 ile aynı ebatlarda olacağını belirtiyor. 5G ve OLED ekran gibi özelliklerden yoksun olacak model, şirketin uygun fiyatlı telefon boşluğunu dolduracak.

Peki siz bu iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygun fiyatlı modeli yoksun olacağı özelliklere rağmen tercih eder miydiniz?

ShiftDelete

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER