Matrix yeniden çekiliyor! Yeni Neo kim olacak? Matrix çekimler ne zaman başlayacak?

Sinema tarihinde kült bir film olarak adını altın harflerle yazdıran ve adeta yeni bir çığır açan Matrix yeniden çekiliyor. Keanu Reeves'in canlandırdığı Neo karakterini yeni filmde kimin canlandıracağı belli oldu.

Matrix yeniden çekiliyor! Yeni Neo kim olacak? Matrix çekimler ne zaman başlayacak?

Wachowski Kardeşlerin kült filmi Matrix beyazperdeye dönüyor. Yeni filmin 'Neo'su Creed filmiyle adını duyuran Michael B. Jordan

Hollywood'da uzun süredir kulaktan kulağa fısıldanan bir dedikodu gerçek oluyor. Wachowski Kardeşler'in 2000'li yılların başında tüm dünyada olan olan Matrix filmlerinin yenisi için çalışmalara başladığı açıklandı.

Senaryosunu 'Incredible Hulk' filmiyle tanınan Zak Penn'in yazacağı yeni Matrix filminde, orjinal üçlemede Keanu Reeves'in canlandırdığı 'Neo' karakteri için düşünülen isim de belli oldu.

Çekimlerine 2020'de başlanması planlanan filmde Neo'yu 'Creed' ve 'Black Panther' filmleriyle adını duyuran Michael B. Jordan canlandıracak.

Jordan'ın 'Neo' olarak beyazperdeye geleceği yönetmen koltuğunda yine Wachowbki Kardeşler'in oturacağı filmin ilk üçlemenin devamı mı yoksa yeni bir uyarlaması mı olacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER