Güneş tutulması ne zaman, hangi gün? Güneş tutulmasının burçlara etkisi?

Yılın en önemli ve ilgi çeken anlarından biri olan Güneş tutulması ne zaman, hangi gün her zaman merak ediliyor. Sıcaklıkların hissedilir bir biçimde artış göstermesiyle birlikte ayın yörüngedeki yeri belli olacak. Her 18 ayda bir gerçekleşen Güneş tutulmasının burçlara olan etkisi ise yine özellikle kadınlarca araştırılıyor.

Güneş tutulması ne zaman, hangi gün? Güneş tutulmasının burçlara etkisi?

Bu tutulmada hangi burç ne kadar etkilenecek sizler için araştırdık. Dünya saatiyle 19.24'de (TSI:16.24)gerçekleşecek bu muhteşem doğa olayı, NASA'ya göre yaklaşık 4 dakika 33 saniye sürecek. Peki 2019 Güneş tutulması ne zaman, hangi tarihte? İşte detaylar…

Ay'ın Dünya ile Güneş arasına girmesi sonucu Güneş'in kısmen ya da tümüyle örtülerek karanlığa bürünmesi olarak adlandırılan Güneş Tutulması ne zaman, burçlara etkileri nelerdir sorularının yanıtları haberimizin devamında yer alıyor.

GÜNEŞ TUTULMASI NE ZAMAN?

Muhteşem bir doğa olayı olan Güneş tutulması 2 Temmuz 2019'da yani yarın gerçekleşecek. Tutulma TSİ 18.01-20.44 saatlerinde arasında yaşanacak.

GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLARA ETKİLERİ NELERDİR?

(Zeynep Turan'la Astroloji)

Haftalardır hatta aylardır Temmuz ayını anlatıyorum, yazıyorum. İşte yılın en sıcak ayına geldik ve bizleri yarın Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması karşılayacak. Yılın ikinci tutulması , yarın Türkiye saati ile 21.16'da başlayacak. Akşam saatinde gerçekleşeceği için maalesef biz gözlemleyemeyeceğiz ancak etkilerini çok net hissedeceğiz.

Güney Amerika'da Peru, Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Uruguay ve Ekvator bölgesi, Güneş tutulmasının izlenebileceği bölgeler.

Güneş tutulmasının izlendiği bölgelerde; doğa olayları, toplumsal olayları, aşırılığa kaçan her türlü olayı görebiliriz.

Tutulma; dünyayı eş zamanlı birçok olayla karşı karşıya bırakacak.

Yengeç burcunda gerçekleşecek tutulma, ülkelerin haritalarını sallayacak.

Ekseni kayan sistemlerin nerelerde sıkıştığını görmemizi sağlayacak. Yengeç burcundaki Güneş tutulması, yükselen burcu Yengeç olan ülkemiz için de oldukça önemli. Bu tutulmayla beraber ülkemizin imajı, genel kimliği, güvenliği, iç güvenlik meseleleri gündeme gelmeye başlayacak.

Ülkemizin 29 Ekim 1923 saat 20.30 üzerinden natal haritasını açtığımızda, Plüton'u da Yengeç burcunda!

Yarın gerçekleşecek tutulma, tam da ülkemizin Plüton'unda meydana gelecek. Bu durum aslında çok ama çok önemli bir transit!

Yengeç burcundaki Güneş tutulması, en çok hangi yıl doğumluları etkileyecek derseniz.. 1960-61 Satürn'ü Oğlak olanlar karmalarından geçecek. Eğer güçlü bir eşle evliyseniz ya da sektörüne mal olmuş bir eşiniz varsa ilişkinizin değerleri değişecek.

1967-68 Uranüs- Plüton Başak kavuşumunda doğduysanız, kendinizi 'Hayatta yapmam' dediklerinizi yaparken bulabilirsiniz.

1988-1989-

1991 doğumlu Satürn'ü Oğlak olanlar ise evliliği, ilişkisi ile çok sert günlerden geçerken, tutulma ile yeniden kaderlerini yazacaklar.

ASTRO GÜNDEM

Uranüs-Chiron ilişkisi batmaz denilenleri batırırken, ümitsiz bakılanları parlatacak. Uluslararası şirketler haftanın ilk gününde dünya gündemini değiştirirken, tekstil ve kozmetik sektörünü zor günlerin beklediğini hep beraber göreceğiz.

GÜNEŞ TUTULMASI NASIL OLUR?

Güneş tutulması, Dünya'nın çevresinde dolanmakta olan Ay'ın Güneş diskinin önüne geçmesi ve gölgesinin Dünya yüzeyinin üzerinden geçmesi sonucu oluşur.

Gölgenin ortadaki bir bölümü içinden hiçbir Güneş ışığı geçmez. Yer yüzeyindeki gölgenin içindeki gözlemcilere Güneş diski, Ay diskiyle tümüyle örtülmüş gibi gelir.

Buna tam Güneş tutulması denir. Gölgenin Dünya ile kesiştiği kesimi dar olduğundan tam Güneş tutulması çok az yerden tam olarak gözlemlenebilir.

Tam tutulmanın yanı sıra, halkalı tutulma ve kısmi tutulma diye iki ayrı güneş tutulması daha vardır.

Her yıl sayısı iki ila dört arasında değişen güneş tutulması olayı gerçekleşir. Tutuma sayısı nadiren dördü geçer.

Kısmı güneş tutulması gökbilimcilere fazla bilgi sağlamaz, ancak tam tutulma sırasında Güneş'in daha soluk kesimleri görünebilir hale geldiği için gözlem imkanı artar.

Bilim adamlardı, tam güneş tutulmasını 'en gizemli doğa olaylarından' biri olarak nitelendiriyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER