Limonlu Su İçmenin Faydaları - Sabah Aç Karnına Limonlu Su İçerek Zayıflama!

Yüzyıllardır limon bir çok alanda kullanılmaktadır. Sağlığa faydası saymakla bitmeyen limon kolayda elde edilebilen tam bir şifa deposudur. Özellikle aç karnına ılık şekilde içilen limon sağlık ve bağışıklık için oldukça önem arz etmektedir. İşte, limonun faydaları ve vücudumuzda meydana getirdiği değişiklikler...

Limonlu Su İçmenin Faydaları - Sabah Aç Karnına Limonlu Su İçerek Zayıflama!

Limonun ne gibi faydaları vardır, limon aç karnına içilirse ne olur, cildi güzelleştirmek için limondan nasıl faydalanırız, limon suyu zayıflatır mı? gibi sorular oldukça araştırılan, merak edilen konular aarsında. Güçlü bir antibakteriyel ve antiviral olması ve bağışıklık sistemimizin çalışmasını tetiklemesi en bilinen özellikleri arasındadır. Limon suyunun sindirimi kolaylaştırıcı olması kilo vermek için de işinize yarar. Limonlu suyun mucizelerini sizin için haberleştirdik.

Limonun kabuğu da kendisi de çok faydalı. İçine limon suyu ilave ettiğiniz ılık su, sabahları güne taze bir başlangıç yapmanızı sağlayacak. Kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.

Ilık limonlu suyu düzenli içtiğimizde mide asitlilik oranı düzenlenir. Mide asidi yüksek olan kişiler sürekli bir şeyler yiyerek mideyi bastırma eğiliminde olurlar. Bu da kısa sürede acıkmaya ve kilo almaya neden olur.Limonun içerisinde bulunan pektin lifi acıkmayı geciktirir.

Limon suyu bağışıklık sisteminizi güçlendirir
C vitamini açısından çok zengin olan limon, aynı zamanda bağışıklık ve sindirim sistemlerinin düzenli çalışmasına, vücudun kanserle savaşmasına ve yaraların çabuk iyileşmesine de yardımcı...

Limon suyu kanı temizler
Limon suyu vücudun kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı oluyor.

Limon suyu kan şekerini dengeler
limon suyu içerisinde bulunan asit, besinlerin kan şekeriniz üzerindeki etkilerini hafifletiyor.

Limon suyu kilo vermenize yardımcı olur
İçerdiği pektin lifler sayesinde limon açlık hissini azaltacaktır. Genel olarak alkali besinleri daha çok tüketirseniz, daha hızlı kilo verirsiniz.

Limon suyu harika bir idrar söktürücüdür
Vücudu temizleyip, toksinlerden kolayca arındırılmasını sağlar. Bu sayede, idrar yolunuz sağlığını korur.

Limon suyu sindirime yardımcıdır
Taze limon suyu böbrekleri ve sindirim sistemini temizliyor. Vücudun toksinleri atmasına yardımcı oluyor.

Kemik erimesini durdurur
Limon suyunun içinde bulunan C vitamini vücudun kalsiyumu absorbe etmesine ve dolayısı ile kemik erimesi ile savaşmaya yardımcı oluyor.

Bebeklerin kemik gelişimine yardımcıdır
İki yemek kaşığı taze sıkılmıs limon suyu, suyla karıştırılarak hamilelikte içildiğinde, bebegin kemik gelişimine yardımcı oluyor.
Limon suyu uykusuzluğa iyi gelir
Limon suyu daha iyi uyumanızı sağlıyor.

Limon suyu cildinizi temizler
C vitamini kırışıklığınıza ve siyah noktalarınıza iyi gelir, kandaki toksinleri temizler. Sabahları içtiğiniz ılık suyun etkisini arttırmak adına, limon suyunu doğrudan cildinize de sürebilirsiniz.

Limon suyu sinirlere iyi gelir, konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirir
Limon suyunun içinde bulunan potasyum, beyne ve sinir hücrelerine yardımcı oluyor. Konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirip, sinir sistemini sakinleştiriyor. Zihniniz stres altında iken, vücudunuz C vitamini kaybeder. Limon, bu vitaminleri geri kazanmanızı sağlar.

Limon suyu enfeksiyonlarla savaşır
İçerdiği sitrik asit nedeniyle, enfeksiyonlarla savaşmada yardımcı

Limon suyu soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelir
Bir bardak sıcak suya balla birlikte eklenip, karıştırıldığında nezle ve griple savaşmada çok etkili.

Limon suyu astıma alerjilere iyi gelir, nefesinizi tazeler
Bir tatlı kaşığı limon suyu, bir miktar ılık suyla karıştırılıp yemeklerden önce içildiğinde, nefes alımına yardımcı oluyor. 

Limon suyu mide bulantısı ve araç tutmasına iyi gelir
Limon suyu karıştırılmış su yudumlanarak içildiğinde, mide bulantısının azalmasını sağlıyor.

Limon suyu saç bakımında kullanılır
Saça sürüldüğündü saçın parlamasını ve güçlenmesini sağlıyor.

Limon suyu evleri temizlemekte de kullanıyor
Limon suyu sadece sağlık için değil, evlerde dezenfekte ve temizlik amaçlı da kullanılıyor.

Limonlu Ilık Su Nasıl Hazırlanır?

Temiz su kullanmalısınız. Su ılık olmalı, kaynamamalı. Soğuk su yerine ılık su kullanmalısınız çünkü bedeninizin soğuk suyu işlemesi hem daha uzun sürecektir hem de daha çok enerji gerektirecektir.

Her zaman taze limon kullanın, mümkünse organik olanları tercih edin. Bu tarif için asla şişelenmiş limon suyu kullanmayın. Bir bardak ılık suyun içine yarım limonun suyunu sıkın ve sabahları aç karınla bunu için.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER