Sivri Sinekten Kurtulma Yöntemi! Sivrisinekten Korunmanın İlginç ve Doğal Yolları...

Yaz aylarının korkulu rüyası sivri sinekler genelde sıcak ve nemli ortamları severler. Kan emiciler olarakta adlandırılan bu sineklerden nasıl kurtuluruz merak edilen konular arasında. Bir Çok vatandaş Sivrisinekten nasıl korunulur, sivrisinek gelmemesi için ne yapmalı, sivrisinek hangi kokuya gelmez, odadaki sivrisinekten nasıl kurtulurum? sorularını araştırıyor. İşte, sivri sineklerden korunma yöntemleri...

Sivri Sinekten Kurtulma Yöntemi! Sivrisinekten Korunmanın İlginç ve Doğal Yolları...

Yaz günlerinde giydiğiniz koyu renkli kıyafetler onlar için tam anlamıyla bir barınaktır. Açık renkli kıyafetler giymeye özen gösterin. Sivrsineklere karşı etkili yöntemlerden biri de soğan ve sarımsak. Amerika ve Kanada’ da da yapılan araştırmada % 100 sonuç alınmış ve sivri sineklerin sarımsak ve sarımsak yağı olan yerlere yaklaşamadığı görülmüştür.

Sık sık duş alın. Terli nemli bölgeler sivrisineklerin özellikle tercih ettiği bölgelerdir.

Bahçe ve balkonunuzda sodyum lambaları bulundurun. Sivrisineklerin daha az gelmesini ve elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayrıca camlarınıza sineklik taktırmak en kolay ve pratik çözümlerden biri olacaktır.

Karanfil yağı, lavanta yağı ve portakal kabuğunun kokusundan hoşlanmazlar. Yaz akşamlarında hem hoş bir vücut losyonu olarak kullanabileceğiniz bu yağlar sizi sivrisinek saldırılarından da koruyacaktır.

Çay ağacı yağı, okaliptüs ve nane yağı ısırılan bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı birkaç saniye içinde alacaktır ve o bölgeyi hızlı bir şekilde onaracaktır.

Saf vanilya da sineklerden korunma olarak kullanılabilecek yöntemlerden birisi. Nabız noktalarına sürülen vanilya yağı bir anlamda sizi görünmez kılacak ve ısırıklardan kaçınmanızı sağlayacaktır.

Yeşil limonun üstüne yerleştireceğiniz karanfiller de sinekleri evinizden uzak tutmanıza yardımcı olacaktır.

Evinizin cam kenarlarına fesleğen ve lavanta saksıları yerleştirin. Fesleğen ve lavantanın sivrisinekleri kovucu doğal etkisi vardır.

Son olarak teknolojinin nimetlerinden faydalanın! Sinek kovar yazılımı yükleyebileceğiniz cep telefonunuzda geceleri ya da akşamüstü programı çalıştırın ve sıcak yaz akşamlarının tadını çıkartın!

Sivrisineklerden etkin bir şekilde korunmanıza yardımcı olması için üç doğal yağ seçtik. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

İdris otu yağı
Germanyum yağı
Mavi okaliptüs yağı...

Doğal sivrisinek kovucu! Süper Güçlü Kovucu...

1 su bardağı elma sirkesi, birer tutam kurutulmuş Adaçayı, Biberiye, Lavanta, Kekik ve Nane, 1 adet kapaklı cam kavanoz

Cam kavanoza sirke ve otları koyun, ağzını sıkıca kapatın. 2 hafta boyunca her gün çalkalayarak, buzdolabında muhafaza edin. 2. Haftanın sonunda otları süzün ve geriye kalan sıvıyı yarı yarıya sulandırarak, gönül rahatlığıyla cildinize sürebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER